Jak vyrobit domácí peeling z kávových zrníček

Přes zimu naše pleť strádá, je vystavena mrazu, změnám teplot a také nedostatečné hydrataci, a to jak zevnitř, tak zvenčí. Dopřejte své pleti domácí péči v podobě peelingu, který pleť dokonale prokrví, zahřeje a zbaví ji odumřelých částí. Peeling je pro pleť přínosným a pravidelně byste si ho měli dopřávat jednou týdně.

Domácí kosmetika

Dejte přednost doma vyrobené přírodní kosmetice před tou kupovanou. Nejenže budete přesně vědět, co v kosmetickém přípravku je, ale vyhnete se i množství chemikálií. Mnoho kosmetických výrobků je navíc testováno na zvířatech a jejich produkce velmi zatěžuje životní prostředí. Není nad přírodní kosmetiku, kterou si vyrobíte doma.

Peeling, který povzbudí

Snad nejjednodušším kosmetickým výrobkem, který si můžete vyrobit doma je peeling. Základem peelingu bude olej, například kokosový nebo olivový, do něj vmícháte třtinový cukr a namletá kávová zrníčka a máte hotovo! Peeling můžete používat na tělo i obličej. Jen lidé s citlivější pleti mohou místo kávy použít například namleté ovesné vločky. Kávová zrna povzbudí a peeling dokonale prohřeje a vyčistí vaši pleť.