Výhody kamenného obkladu

Ať už stavíte nový dům, nebo rekonstruujete starý dům či byt, rozhodně byste se měli řídit několika pravidly. Jedno z nich také zní, že pokud máte tu možnost, je dobré do interiéru či exteriéru domu zahrnout alespoň pár přírodních motivů. To se snadno řekne, ovšem někdy je to skutečně velký oříšek. Pomoci jej rozlousknout by vám však mohly kamenné obklady.

Kámen jako nejlepší materiál

Pokud stavíte nový dům, vždy je dobré řídit se u jeho vzhledu především vašimi osobními preferencemi. Ale jsou případy, kdy je lepší naslouchat místní architektuře a také krajině. Jen si to představte, jak by asi působila moderní novostavba uprostřed horských roubenek. Aby se vám takovéto splynutí s okolím podařilo co nejlépe, je dobré zvolit správný obklad stěn domu.

Volit k tomu můžete samozřejmě hned několik technik, ovšem jestli hledáte kvalitní, spolehlivé a zároveň estetické řešení, pak vám rozhodně doporučujeme udělat obklady z kamene. Moderní technologie umožňují nanést štípaný kámen dle vaší volby na zeď tak, že vše vypadá velice přirozeně, moderně a hlavně takové řešení na domu vydrží bez změn desítky let.

Kámen se totiž velmi snadno udržuje, zároveň nepodléhá povětrnostním podmínkám, ani jiné nepřízni počasí. Neulpívá na něm nečistota a je velmi odolný vůči mechanickému poškození. Kamenné obklady navíc dům chrání před pronikajícím mrazem do zdiva a vytváří velmi příjemný dojem z celé stavby, díky přítomnosti přírodního elementu.