Nejčastější zahradní škůdci

Zahrada může být místem odpočinku, i prostorem pro pěstování různých plodin. V danou chvíli není nic horšího, než když se na zahradě objeví nežádoucí škůdci. Někteří živočichové překvapí i zkušené zahrádkáře. S jakým výskytem je třeba počítat? Jsou druhy, které patří mezi časté škůdce.

Mšice

Velmi častý škůdce, na kterého mnozí přijdou až ve chvíli, kdy se v záhonech a na rostlinách objevuje i větší množství mravenců. Stačí otočit pár listů a důvod je zcela jasný. Mšice. Ta patří mezi nejčastější škůdce, kteří se na zahradách vyskytují. Naštěstí se dá celkem snadno zlikvidovat. Buď pomocí odvaru z tabáku, nebo pomocí chemických přípravků. Aplikace by měla být přímá, na spodní část listů rostlin.

Svilušky

Hlavním problémem tohoto nežádoucího hosta zahrad je jeho rychlé množení. Svilušky dokážou naklást desítky vajíček a za pár dní se líhnou nové. Nezastavit tyto škůdce včas může být problém, kterým bude brzy trpět celá zahrada. I tady může pomoci několik přírodních metod. Mezi osvědčené triky patří odvary z heřmánku, nebo odvary z cibule. Stačí takto postříkat rostliny a svilušky budou minulostí.