Jak vybrat účinný systém ochrany střechy proti sněhu a ledu

Sesouvání sněhu ze střechy je problém, který postihuje většinu domů – zejména ty s úhlem sklonu kolem 30 stupňů. Vyskytuje se zejména v horských oblastech. Během jarního tání nebo tání sníh zmokne a výrazně zvýší svou váhu.

Se sklouznutím ze střechy nabere rychlost a velkou silou zasáhne vše, na co narazí. To může vést k mnoha problémům: ohýbání nebo ničení okapů, poškození auta zaparkovaného před domem nebo polámání zahradních rostlin. Padající sněhové masy jsou také nebezpečné pro všechny zdržující se v blízkosti domu. Nákup vhodných ochranných systémů je tedy investicí do bezpečnosti a ochrany zdraví. Jejich montáž nám také umožní vyhnout se problematickým a nákladným opravám střechy.

Jak chránit střechu před sněhem a ledem

Akce zaměřené na ochranu střechy (a následně i prostoru kolem domu) před sněhem a ledem začínají výběrem správné tašky. Design zámku – horní a boční – je velmi důležitý. Kvalitní modely zaručují těsnost celého svahu a efektivní odvod vody. Pro plnou ochranu před sněhem však budeme potřebovat další, doplňkové příslušenství.

  • Protisněhová polena jsou dřevěné zábrany upevněné na hácích, které zabraňují nekontrolovatelnému sesouvání velkých hromad sněhu. Vzhledem k jejich vzhledu a funkčnosti se vyplatí je použít na střechy domů nacházejících se v horách.
  • Sněhové trubky jsou vyrobeny z kovu a upevněny na speciálních konzolách. Na střeše plní podobnou funkci jako polena. Vyznačují se elegantním vzhledem a jsou perfektním řešením pro moderní domy.
  • Sněhové žebříky jsou běžně používané příslušenství pro velké zatížení. Často se dodávají v různých délkách, což usnadňuje jejich přizpůsobení velikosti naší střechy.
  • Sněhové nosy po instalaci na svah rozbijí klouzavé bloky sněhu a ledu na menší (a zároveň lehčí) kousky. Jsou perfektním doplňkem dalších ochran, které ochrání před nadměrnou zátěží.